Opnieuw is er een ernstig lek gevonden in vrijwel alle Linux-systemen. Vorige week kreeg dit de naam ‘Copy Fail’. Dit keer krijgt het de naam ‘Dirty Frag’ (CVE-2026-43284). Ook hier is het door misbruik te maken van dit lek mogelijk voor onbevoegden om commando’s uit te voeren met de hoogste rechten, root. Er is nog geen update beschikbaar maar er is wel een mogelijkheid om ervoor te zorgen dat je niet kwetsbaar bent voor deze bug. Voor onze shared hosting en klantservers die voorzien zijn van ServicePlus is deze zogezegde workaround reeds doorgevoerd.
Shared hosting
Neem je Basic Hosting, Business Hosting of Reseller Hosting bij ons af? Dan hebben wij inmiddels de zogezegde workaround doorgevoerd. Je hoeft jezelf dan geen zorgen te maken. Misbruik van dit lek is niet meer mogelijk. Wanneer de nieuwe update er is, zullen wij deze inplannen.
VPS met ServicePlus
Neem je één of meerdere server(s) bij ons af met daarbij ServicePlus als extra dienstverlening? Ook dan hoef je jezelf geen zorgen te maken. Op deze servers zijn door ons ook de nodige maatregelen getroffen om ervoor te zorgen dat deze server(s) niet kwetsbaar zijn. Ook hiervoor geldt, zodra de nieuwe update er is, zullen we die inplannen.
VPS zonder extra dienstverlening
Heb je één of meerdere server(s) bij ons waarvan je zelf het volledige beheer doet? Dan is het tijd om in actie te komen. De nieuwe update is nog niet beschikbaar, dus updaten kan nog niet. Wel kan je de zogezegde workaround toepassen. Wij adviseren je dan de instructie te volgen op dit blogartikel van AlmaLinux. Let wel, het volgen van deze stappen is geheel op eigen risico. Wij geven geen enkele garantie hierop.